Modelový rad

Prehľad

Fiat Tipo Hatchback

Benzín - Nafta
95 - 120 K / 70 - 88 kW
Kombinovaná spotreba paliva 4 - 6,9 (l/100km)
5
Euro6d-TEMP
manuálna - automatická prevodovka

Podrobnosti

Opis vozidla

Tipo hatchback. Nečudujeme sa, že sa vám z neho nechce vystúpiť!

Dizajn a karoséria

Všetok priestor, ktorý potrebujete na život iba na dĺžke 4,37 m. Dynamické vozidlo s moderným dizajnom. Stručne povedané, jednoduchá elegancia.

 

Elegantná a robustná predná maska chladiča s hmlovými svetlami, chrómovanými prvkami a so vstupmi vzduchu na maximálnu aerodynamickú účinnosť.

 

Kompaktný, športový dizajn: živý výkon a osobitosť.

 

Zadná časť so športovo ladeným nárazníkom, spojlerom a štíhlymi svetlami sklonenými nadol. Za tým všetkým sa nachádza batožinový priestor s objemom 440 litrov.

Interiér a priestor

POTREBUJETE VIAC PRIESTORU NA LAKTE?

 

Fiat Tipo hatchback bol navrhnutý tak, aby poskytoval maximálne pohodlie vodičovi aj ostatným cestujúcim. Jeho interiér pohodlne pojme päť dospelých osôb, a to aj veľmi vysokých (až 1,87 m vpredu a 1,8 m na zadných sedadlách), a navyše ponúka všetkým cestujúcim priestor na lakte. Užite si maximálnu slobodu a komfort.

 

 

KAŽDÝ ZÍSKA SVOJ PRIESTOR

 

Tipo hatchback je na vrchole triedy v zmysle pohodlia, a to hlavne na predných sedadlách. Nielen preto, že je taký priestranný a pohodlný, ale aj vďaka koncepcii sedadiel a interiéru, ktoré sú skutočne prispôsobené piatim dospelým osobám. Už sa vám páči, však?

 

 

MÔŽETE SI SO SEBOU VZIAŤ CELÝ SVOJ ŽIVOT

 

Praktickosť bola jednou z hlavných priorít Fiatu Tipo hatchback: preto má jeho batožinový priestor prvotriednu kapacitu 440 litrov. Vďaka tomu si každý člen rodiny môže vziať svoju vlastnú batožinu.

Technológie

UCONNECT™: PRAKTICKÝ A UŽITOČNÝ PRE VÁS, ZÁBAVNÝ PRE VŠETKÝCH OSTATNÝCH

 

Nastúpte do Fiatu Tipo hatchback a objavte rad technológií navrhnutých na potešenie z jazdy. So systémom UConnect so 7" dotykovou obrazovkou s HD rozlíšením a so službami LIVE môžete pripojiť svoj telefón k Bluetooth, vstupu AUX alebo USB a môžete si užiť hudbu podľa svojho výberu, hudbu z kanála Deezer, môžete počúvať správy z Reuters alebo si prečítať príspevky na Facebooku a Twitteri. To všetko jediným dotykom alebo hlasovými príkazmi.

 

 

KAM VYRAZÍME, TIPO?

 

Ak si nie ste istí, ktorou cestou sa vydať, nechajte Fiat Tipo hatchback, aby vám podal pomocnú ruku: so systémom UConnect so 7“ dotykovou obrazovkou, s navigáciou a so službami LIVE môžete využívať mapy TomTom 3D, aktivovať aktualizované správy z dopravy alebo si dať vypočítať najrýchlejšiu trasu do cieľa pomocou TomTom IQ Routes. To všetko jediným dotykom, tak ako na tablete.

                   

 

STAČÍ MÁLO, ABY STE SA SPRÁVALI EKOLOGICKY

                                

Je nielen atraktívne a pohodlné, ale aj ekologické: Fiat Tipo hatchback vám pomôže znížiť spotrebu paliva a emisie pomocou aplikácie eco:Drive, ktorá analyzuje váš štýl jazdy a dáva vám tipy na zmenu k lepšiemu. A ak zabudnete, kde ste zaparkovali, využite aplikáciu my:Car, ktorá vám pomôže nájsť vozidlo za niekoľko sekúnd.

                                    

 

DVE OČI SA POZERAJÚ VPRED, JEDNO DOZADU

                                   

Fiat Tipo hatchback parkuje s ľahkosťou vďaka zadnej cúvacej kamere integrovanej do systému UConnect. Nehovorili sme, že s Fiatom Tipo stačí málo, aby ste získali veľa?

Výkon a bezpečnosť

MOTORY

 

Zážihový motor 1.4 95 k

Tento motor je základnou zážihovou pohonnou jednotkou rodiny Tipo. Je robustný, spoľahlivý a úsporný.

 


Zážihový motor 1.4 T-Jet 120 k | Zážihový motor 1.6 E-Torq 110 k AT6 | Zážihový/LPG 1.4 T-Jet 120 k

 

 

Dieselový motor 1.3 MultiJet 95 k | Dieselový motor 1.6 MultiJet 120 k | Dieselový motor 1.6 MultiJet 120 k DDCT

Motor MultiJet je srdcom radu Tipo. Kombinuje živý výkon a nízku spotrebu paliva vo všetkých podmienkach. Inovatívne vstrekovače systému MultiJet umožňujú až 8 vstrekov na jeden pracovný cyklus, čo za pomoci pokročilej stratégie Injection Rate Shaping (IRS) optimalizuje spaľovanie a zaisťuje jemnejší a tichší chod motora, ako aj nízku spotrebu paliva a nízke emisie.

BEZPEČNOSŤ

 

Pokoj v duši

Fiat Tipo hatchback je vybavený niekoľkými vysoko modernými bezpečnostnými systémami už v štandarde. Ide napríklad o 6 airbagov, systém ESC s asistentom rozjazdu do kopca Hill Holder, protiblokovací systém bŕzd ABS, elektronické rozdeľovanie brzdnej sily EBD a sledovanie tlaku v pneumatikách TPMS.

 

6 airbagov

Fiat Tipo hatchback je vybavený 6 airbagmi (čelnými, bočnými a okennými), ktoré poskytujú cestujúcim najvyššiu ochranu.

 

ESC

Maximálna aktívna bezpečnosť a dokonalá kontrola v núdzových situáciách alebo na šmykľavom povrchu vďaka dômyselnému systému elektronickej kontroly stability ESC. Tento systém zahŕňa kontrolu preklzávania a kontrolu zníženia krútiaceho momentu motora (ASR/MSR), prediktívny brzdový asistent (PBA), kontrolu stability (TCS), Hill Holder (HSA), kontrolu proti prevráteniu (ERM) a systém kontroly trakcie (TCS).

 

Systém automatického núdzového brzdenia (AEB)

Tipo hatchback je vybavený radarovým systémom automatického núdzového brzdenia (AEB), ktorý odhaľuje potenciálne riziko nehody a v závislosti od neho aktivuje brzdový systém.

 

Adaptívny tempomat (ACC)

Radar umiestnený v prednej časti modelu Tipo hatchback detekuje vzdialenosť od vozidla idúceho vpredu a v prípade potreby upraví rýchlosť, aby sa dodržal bezpečný odstup.

 

Obmedzovač rýchlosti

Nastavte najvyššiu rýchlosť, ktorou chcete cestovať, a vaš Tipo hatchback ju bude udržiavať po celý čas až do cieľovej destinácie.

MANIPULÁCIA

 

ASR

Protipreklzový systém ASR zabraňuje pretáčaniu poháňaných kolies znížením výkonu motora a pôsobením na brzdy, čím optimalizuje trakciu aj na šmykľavom povrchu.

 

HILL HOLDER

Hill Holder pomáha pri rozjazde do kopca tým, že približne 2 sekundy udržiava tlak v brzdovej sústave, čím odstraňuje potrebu použiť ručnú brzdu.

 

KAROSÉRIA

Vďaka rozsiahlemu použitiu vysokopevnostnej ocele (približne 80 %) a štrukturálnych lepidiel má Fiat Tipo hatchback ľahkú a pevnú samonosnú karosériu. Výsledkom je nízka hmotnosť, prvotriedna jazdná dynamika a pôsobivá odolnosť v prípade nárazu.

 

ZAVESENIE McPHERSON

S nezávislým zavesením McPherson vpredu a vlečnou nápravou s torznou priečkou vzadu má Fiat Tipo hatchback spoľahlivý, ľahký a výkonný systém zavesenia, ktorý pomocou tlmičov pruženia s premenlivou charakteristikou tlmenia znižuje nakláňanie karosérie počas zatáčania.

 

PRIEMER OTÁČANIA

Aj na tých najtesnejších miestach je Fiat Tipo hatchback obratný vďaka rekordnému priemeru otáčania iba 11 metrov.

Prehľad

Fiat Tipo Hatchback

Testovacia jazda
Ešte ste sa nerozhodli? Pred zakúpením si svoj nový Fiat Tipo Hatchback vyskúšajte.
Cenová ponuka
Vybrali ste si svoje vozidlo? Nenechajte si ho ujsť a požiadajte o cenovú ponuku.
Žiadosť o financovanie
Objavte výhodné finančné služby.

Stupeň výbavy